Trawy

Jak posadzić trawę ?

Jak posadzić trawę ?

Najlepszy czas na ponowne zasianie trawnika
Na podwórku dom z gęstą zieloną trawą.
Rodzaj użytego materiału siewnego określi, kiedy należy sadzić trawę ze względu na wahania cyklu wzrostu. Im więcej pracujesz z naturalnym cyklem nasion trawy podczas sadzenia trawnika, tym łatwiej będzie go uprawiać.

Trawy o ciepłym sezonie kwitną na południowych i zachodnich obszarach Stanów Zjednoczonych. Stonoga, trawa bermudzka, zoysia i inne trawy ciepłego sezonu mają największy wzrost późną wiosną i wczesnym latem, co jest optymalnym czasem na rozsiewanie nasion trawy w celu naprawy trawnika lub wzrostu nowego trawnika.
Chociaż dosiewanie na wiosnę jest powszechne, nie wykorzystuje najsilniejszego cyklu wzrostu i może skutkować mniej energicznym rozwojem trawnika.
Sadzenie trawy jesienią lub późnym latem jest najlepsze dla traw w chłodnym sezonie, które w tym czasie przeżywają najszybszy wzrost. Poziom wilgoci i ciepła w glebie pomaga nasionom skutecznie kiełkować w chłodnej porze roku, podczas gdy niższe temperatury powietrza wspomagają wzrost i hamują chwasty w ciepłym sezonie.
Wybór odpowiedniej trawy jest ważną częścią nauki sadzenia trawy. Ostrożnie wybieraj nasiona trawy, ponieważ różne gatunki traw w niektórych częściach kraju radzą sobie lepiej niż w innych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym dotyczącym rodzajów nasion traw.

Przy podejmowaniu decyzji o sadzeniu trawy należy wziąć pod uwagę dodatkowe względy, w tym styl życia i warunki charakterystyczne dla trawnika. Czy Twój ogród jest częściowo zacieniony, czy też jest w pełnym słońcu? Czy trawnik jest często wykorzystywany przez dzieci lub używany przez zwierzęta?

Przygotuj ziemię
Osoba używająca grabi do przygotowania gruntu pod zasiew trawy.
Usługa Cooperative Extension Service w Twoim hrabstwie może przeprowadzić dokładną analizę Twojej gleby i dostarczyć informacji o tym, jak sadzić trawę w Twojej okolicy. Możesz też użyć zestawu do badania gleby, aby sprawdzić poziom pH w swoim ogrodzie. Dowiedz się więcej o testowaniu pH i gleby.

Wyniki testu gleby mogą zalecić dodanie wapna w celu uzyskania kwaśnego pH gleby. Niektóre obszary kraju, takie jak południowy wschód, mają zwykle kwaśne gleby, które zwykle są traktowane wapnem, aby zbliżyć pH do neutralnego.

Limonka jest dostępna w formie granulowanej lub sproszkowanej. Pellet łatwiej się rozprowadza. Puder działa szybciej dzięki swojej pudrowej konsystencji. Podczas rozprowadzania wapna używaj sprzętu ochronnego, takiego jak rękawice, ochrona oczu i maska.

Najpierw wyceluj w problematyczne obszary i odpowiednio przygotuj grunt.
Usuń wszelkie zanieczyszczenia i wszelkie drewno, kamienie lub duże korzenie.
Użyj łopaty i grabi ogrodowych, aby zeskrobać ziemię 1 do 2 cali na powierzchnię, a następnie kop na głębokość około 6 cali, aby usunąć korzenie i kamienie.
Dodaj glebę nasienną do górnej części istniejącej gleby i wyrównaj za pomocą zgrabiarki.
Jeśli nie używasz gleby siewnej, użyj rozsiewacza, aby dodać startowy nawóz do trawy do istniejącej gleby.
Wymieszaj dobrze zgniły obornik lub kompost z glebą i uzupełnij wszelkie dziury.
Wygładź obszar grabiami i lekko osusz.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.