Trawy

Porady podczas sadzenia trawnika

Porady podczas sadzenia trawnika


Uprawiaj chwasty organicznie
Dom z bujnym zielonym podwórkiem.
Aby uzyskać najlepsze wyniki z ekologicznej pielęgnacji trawnika, skontaktuj się z lokalnym hodowcą nasion traw, aby uzyskać poradę na temat rodzaju nasion trawy, które najlepiej rosną naturalnie w Twojej okolicy. Wiedza o tym, jak wyhodować nowe chwasty bez polegania na środkach chemicznych, staje się o wiele łatwiejsza, gdy zaczynasz od nasion chwastów, które nie muszą zmagać się z warunkami, w których są uprawiane.

Nie koś trawnika zbyt mocno. Przytnij nie więcej niż 1/3 wysokości ostrza podczas jednej sesji koszenia i pozostaw wysokość trawy na poziomie 3 cali. Przycinanie trawy obciąża roślinę i może wypłukiwać wilgoć i minerały z gleby.
Nie podlewaj trawy.
Użyj testera gleby, aby określić właściwe zmiany i zastosować je w razie potrzeby. Organiczny nawóz do trawników występuje w różnych postaciach i może być zwykle stosowany przy użyciu wielu takich samych narzędzi, jak nawozy chemiczne.
Wyeliminuj chemiczne środki chwastobójcze i polegaj na organicznych środkach chwastobójczych i bardziej naturalnych metodach. Stosowanie mączki z glutenu kukurydzianego na trawniku na wiosnę może działać jak naturalny zabójca chwastów. Jeśli zobaczysz kilka chwastów, możesz je wyciągnąć ręcznie. W przypadku większej inwazji wypróbuj środek chwastobójczy pochodzenia naturalnego. Większość z nich ma formuły oparte na olejku cytrusowym lub kwasach, które odwadniają chwasty u nasady, ale są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Odwiedź nasze internetowe doświadczenie w zakresie ekologicznego ogrodnictwa, aby uzyskać więcej produktów i porad, jak najlepiej wykorzystać swój ogród i jak uprawiać chwasty bez dodawania chemikaliów.


Jak uprawiać trawę w cieniu
trawa pod drzewem.
Trawy potrzebują co najmniej czterech godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie, ale niektóre trawy dobrze sobie radzą z taką samą ilością przefiltrowanego światła słonecznego. Zoysia i Centipede są faworytami ciepłego sezonu ze względu na tolerancję cienia.

Odmiany na chłodne pory roku, takie jak kostrzewa drobna i wysoka oraz żyto, tolerują pstrokate światło. Jeśli masz cień, zakryj swoje zakłady i wybierz mieszankę nasion z więcej niż jedną odmianą, więc jeśli jedna odmiana się nie pojawi, inna będzie.

Umiejętność sadzenia nowej trawy może zaoszczędzić pieniądze i stworzyć piękny krajobraz. Wybierz odpowiednie nasiona, dokonaj niezbędnych przygotowań i ciesz się swoim trawnikiem. Gdy już wiesz, jak uprawiać chwasty i potrzebujesz narzędzi lub materiałów do projektu, Home Depot to zapewni. Po prostu powiedz kiedy, gdzie i jak.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.