Notatnik

Parę słów odemnie

Parę słów odemnie

Jeśli jesteś jak większość ogrodników, prawdopodobnie masz kilka roślin na których polegasz, aby dać swojemu podwórku trochę koloru i zainteresowania. Ale co jeśli chcesz dodać coś nowego do swojego krajobrazu? Jeśli szukasz krzewów ozdobnych, rozważ dodanie do swojej kolekcji jednej (lub więcej!) z poniższych odmian.

Liliowce to klasyczny wybór do każdego ogrodu, nie bez powodu. Te piękne rośliny wytwarzają mnóstwo pachnących kwiatów w odcieniach różu, purpury i bieli. Liliowce preferują pełne słońce i dobrze zdrenowaną glebęi mogą rosnąć, aby być dość duże, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca w swoim podwórku przed sadzeniem.

Hortensje to kolejny popularny wybór wśród krzewów ozdobnych. Te wszechstronne rośliny występują w szerokiej gamie kolorów, od głębokiego błękitu po blady róż. Hortensje preferują częściowe słońce i wilgotną, dobrze przepuszczalną glebę. Jeśli nie jesteś pewien, którą odmianę wybrać, poproś miejscową szkółkę o pomoc w doborze odpowiedniej dla Twojego ogrodu.

Krzewy róż są ponadczasowym dodatkiem do każdego ogrodu, a do wyboru jest wiele różnych odmian. Jeśli szukasz czegoś, co będzie obficie kwitło, wybierz hybrydową różę herbacianą. Jeśli szukasz czegoś, co będzie obficie kwitło, wybierz hybrydę róży herbacianej. Krzewy te występują w szerokiej gamie kolorów, od klasycznej czerwieni po głęboki fiolet.

Bez względu na to, jaki krzew ozdobny wybierzesz, pamiętaj o zapewnieniu mu odpowiedniej pielęgnacji, aby dobrze się rozwijał. Dzięki odpowiedniemu podlewaniu, nawożeniu i przycinaniu rośliny te będą przez lata pięknie prezentować się w Twoim krajobrazie.

Udostępnij

O autorze