Uncategorized

Jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

Jedną z najlepszych rzeczy w jesieni jest możliwość podziwiania plonów z ogrodu. Po lecie ciężkiej pracy nadszedł czas, aby usiąść i cieszyć się owocami swojej pracy. Świeżo zerwane jabłka, chrupiące liście i jesienne słońce – to wszystko składa się na idealny dzień w ogrodzie. Oczywiście jesień to także czas na rozpoczęcie przygotowań do przyszłorocznego ogrodu. Teraz jest czas na sadzenie cebulek, usuwanie martwych liści i porządkowanie ogrodu. Ale nawet po wykonaniu tych wszystkich prac jest jeszcze mnóstwo czasu, by usiąść i cieszyć się pięknem jesieni w ogrodzie.

jakie krzewy przycinać jesienią

Gdy temperatura zaczyna spadać, a liście zmieniają kolor, wielu ogrodników zaczyna myśleć o przycinaniu krzewów. Jednak przy tak dużej liczbie różnych rodzajów krzewów może być trudno określić, od czego zacząć. Oto kilka ogólnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć: Po pierwsze, zastanów się, jaki rodzaj krzewów masz. Niektóre krzewy, takie jak azalie i rododendrony, powinny być przycinane tylko wiosną. Inne, na przykład hortensje, można przycinać zarówno wiosną, jak i jesienią. Po drugie, przyjrzyj się ogólnemu kształtowi krzewu. Jeśli zaczyna wyglądać na przerośnięty lub nieuporządkowany, prawdopodobnie nadszedł czas na przycięcie. Na koniec zastanów się, ile pracy jesteś w stanie włożyć. Jeśli nie masz ochoty na poważne przycinanie, możesz po prostu lekko przyciąć krzewy, aby je uporządkować. Pamiętając o tych wskazówkach, powinieneś być w stanie zdecydować, które krzewy wymagają przycięcia tej jesieni. Miłego przycinania!

jakie rośliny sadzimy jesienią?

Wielu ogrodników lubi sadzić rośliny jesienią, ponieważ chłodniejsze temperatury dają wytchnienie od letnich upałów. Ponadto krótsze dni i dłuższe noce sprawiają, że rośliny wchodzą w stan spoczynku, co pomaga im przetrwać zimowe miesiące. Niektóre z najlepszych roślin do sadzenia jesienią to rośliny cebulowe, takie jak żonkile i tulipany, a także odporne warzywa, takie jak jarmuż i brukselka. Dla tych, którzy mieszkają w cieplejszym klimacie, jesień to także dobry czas na sadzenie roślin jednorocznych, takich jak petunie i niecierpki. Wybierając rośliny odpowiednie dla swojego klimatu, możesz cieszyć się pięknym ogrodem przez cały rok.

Udostępnij

O autorze