Notatnik

Wszędzie Komary!

Wszędzie Komary!

Pewnego dnia pracowałem w ogrodzie i zauważyłem coś dziwnego: komara. Myślałem, że żyją one tylko w pobliżu wody, ale ten był na mojej rabacie. Próbowałem go odgonić, ale wciąż wracał. Nie minęło wiele czasu, gdy zdałem sobie sprawę, że w moim ogrodzie jest więcej komarów niż tylko ten jeden. Były wszędzie! Nigdy wcześniej nie widziałem tak wielu komarów w jednym miejscu. Nie muszę dodawać, że szybko skończyłem pracę i wszedłem do środka. Nie jestem pewien, co przyciągnęło je do mojego ogrodu, ale miałem nadzieję, że wkrótce znikną.

Zawsze fascynowały mnie kwiaty i ostatnio zacząłem szukać takich, które odstraszają komary. Zdziwiłem się, że istnieje wiele odmian kwiatów, które pomagają utrzymać te dokuczliwe owady na dystans. Do najskuteczniejszych należą nagietek, lawenda i cytronela. Komary przyciąga zapach ludzkiej skóry, więc te pachnące kwiaty pomogą ukryć Twoją obecność. Ponadto wytwarzają one naturalny olejek, który może pomóc w odstraszaniu komarów. Jeśli szukasz sposobu, by cieszyć się ogrodem bez niepokoju ze strony komarów, rozważ posadzenie kilku z tych kwiatów odstraszających komary.

Pewnego dnia byłem w sklepie i zauważyłem, że mają w sprzedaży wiele różnych kwiatów. Postanowiłem kupić kilka, by rozłożyć je wokół domu i w ten sposób odstraszyć komary. Kupiłem kilka różnych gatunków, między innymi nagietek, lawendę i bazylię. Jak dotąd jestem zadowolony z rezultatów. Komary nie są już tak groźne jak wcześniej, a kwiaty wyglądają wspaniale. Poza tym miło jest wiedzieć, że nie używam żadnych środków chemicznych ani nic takiego. Ogólnie rzecz biorąc, jestem całkiem zadowolony z decyzji o zakupie tych kwiatów.

W sklepie ogrodniczym było kilka opcji, ale ostatecznie wybrałem komarzycę. Przyciągnęły mnie jej ładne fioletowe kwiaty i z przyjemnością dowiedziałem się, że jest skutecznym naturalnym środkiem odstraszającym komary. Mam roślinę dopiero od kilku dni, ale jak na razie wydaje się, że spełnia swoje zadanie. Na moim podwórku jest mniej komarów, a ja i moja rodzina z przyjemnością spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Pewnego dnia podczas spaceru zauważyłem na stole piknikowym puszkę sprayu na komary. Nigdy wcześniej nie widziałem sprayu na komary, więc wziąłem go i przeczytałem etykietę. Okazało się, że spray na komary to substancja chemiczna, której można używać do odstraszania komarów. Aktywnym składnikiem większości sprayów na komary jest DEET, co oznacza N,N-dietyl-meta-toluamid. DEET jest syntetycznym związkiem, który został opracowany przez wojsko amerykańskie w latach 40. ubiegłego wieku do stosowania w klimacie tropikalnym. Od tego czasu stał się złotym standardem ochrony przed komarami i jest stosowany przez miliony ludzi na całym świecie. Chociaż DEET skutecznie odstrasza komary, może być toksyczny w przypadku połknięcia lub wdychania, dlatego należy go stosować z ostrożnością.

Oprócz kwiatów odstraszających komary używam też sprayu. Spray ma silny zapach, ale jest warty tego, by trzymać owady z daleka. Zazwyczaj nakładam go przed wyjściem na zewnątrz, a potem przez resztę dnia nie muszę się martwić komarami. Jest też dobry na inne owady, takie jak pszczoły i osy. Gorąco polecam, jeśli szukasz skutecznego sposobu na odstraszenie komarów.

Udostępnij

O autorze