Porady

Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

Jest coś takiego w wiośnie, co sprawia, że chcesz wyjść do ogrodu i zacząć od nowa. Może to przez cieplejszą pogodę lub dłuższe dni, ale niezależnie od przyczyny, wiosna to idealny czas na podjęcie nowych projektów ogrodniczych. Dlaczego w tym roku nie spróbować czegoś innego? Zasadź nowy rodzaj kwiatów lub warzyw, albo zbuduj podwyższoną grządkę na zioła. Możesz też założyć kompostownik lub stworzyć ogród dla motyli. Niezależnie od tego, co postanowisz, pamiętaj, że nie ma lepszego uczucia niż widok ogrodu ożywającego po długiej zimie. Wyjdź więc na zewnątrz i ciesz się sezonem!

jakie krzewy przycinać wiosną

Gdy pogoda się ociepla, a dni stają się dłuższe, wiele osób zaczyna odczuwać potrzebę uporządkowania swojego podwórka. Jedną z popularnych wiosennych czynności jest przycinanie krzewów. Jednak przy tak dużej liczbie różnych rodzajów krzewów może być trudno określić, które z nich należy przyciąć i kiedy. Oto kilka ogólnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Po pierwsze, przyjrzyj się ogólnemu kształtowi krzewu. Jeśli stał się zgarbiony lub zniekształcony, prawdopodobnie nadszedł czas na przycięcie. Powinieneś też usunąć wszystkie martwe lub uszkodzone gałęzie. Na koniec weź pod uwagę rodzaj krzewu, z którym masz do czynienia. Niektóre odmiany wymagają częstszego przycinania niż inne. Gdy już ustalisz, które krzewy wymagają przycięcia, weź nożyce i zabierz się do pracy! Odrobina pielęgnacji teraz sprawi, że rośliny będą wyglądać jak najlepiej przez cały sezon.

jakie rośliny sadzimy wiosną?

Jedną z najlepszych rzeczy na wiosnę jest możliwość wyjścia na zewnątrz i cieszenia się cieplejszą pogodą. A jaki jest lepszy sposób na to, niż spędzenie czasu w pięknym ogrodzie? Jeśli chcesz dodać trochę nowego życia do swojego podwórka tej wiosny, oto kilka pomysłów na to, co zasadzić. Jeśli szukasz czegoś, co nie wymaga dużej konserwacji, rozważ posadzenie kilku rodzajów sukulentów. Te ciepłolubne rośliny doskonale nadają się do suchych, słonecznych miejsc i nie wymagają wiele wody ani pielęgnacji. Innym świetnym rozwiązaniem dla słonecznych miejsc są lilie dzienne. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i kwitną przez całe lato. Jeśli chcesz zasadzić coś bardziej niezwykłego, spróbuj zasadzić winorośl o nazwie Purple Passion. To szybko rosnące pnącze wytwarza jadalne owoce, które zawierają dużo antyoksydantów. Na koniec, jeśli chcesz przyciągnąć do ogrodu zapylacze, posadź kwiaty melisy. Melisa to rodzaj mięty, która wytwarza piękne kwiaty w odcieniach różu, purpury i czerwieni.

Udostępnij

O autorze