Porady

Szkodniki ogrodowe

Szkodniki ogrodowe

Wielu ogrodników musi zmagać się ze szkodnikami, które mogą zniszczyć ich rośliny. Niektóre z najbardziej znanych szkodników ogrodowych to mszyce, chrząszcze japońskie i mączliki. Szkodniki te mogą atakować wiele różnych roślin i często szybko się rozmnażają, przez co trudno je kontrolować. Oprócz wyrządzania szkód roślinom, niektóre szkodniki mogą również przenosić choroby. Na przykład bakteria powodująca zamieranie dębu jest przenoszona przez żuki żywiące się sokami. W związku z tym ważne jest, aby ogrodnicy byli czujni na oznaki inwazji szkodników i podejmowali kroki w celu ich zwalczania.

Podczas wiosny zaczynam zauważać małe, zielone gąsienice pełzające po moim ogrodzie. Kiedyś po prostu je ignorowałem, ale potem dowiedziałem się, że to mole bukszpanowe. Szkodniki te mogą szybko zdziesiątkować krzewy bukszpanu, a pozbycie się ich nie jest łatwe. Pozostawiona bez kontroli, pojedyncza gąsienica może zamienić się w głodną, dorosłą ćmę, która może złożyć do 400 jaj. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwalczyć te szkodniki. Po pierwsze, staraj się usuwać zainfekowane liście lub gałęzie z roślin. Pomoże to zapobiec rozprzestrzenianiu się gąsienic. Następnie należy rozważyć zastosowanie środka owadobójczego lub leczenia nicieni, aby zabić gąsienice. Wreszcie, upewnij się, aby mieć oko na rośliny i usunąć wszelkie gąsienice widać jak najszybciej. Przy odrobinie wysiłku możesz sprawić, że Twój ogród będzie wolny od moli bukszpanowych.

Zawsze uważałem się za całkiem niezłego ogrodnika. Mam zielony kciuk, że tak powiem. Ale w tym roku mój ogród był oblężony przez szkodniki. Najpierw była plaga moli bukszpanowych. Próbowałem wszystkiego, żeby się ich pozbyć, ale one po prostu wracały. Potem miałam mszyce, które bardzo trudno było wytępić.

W rezultacie mój ogród nie wyglądał w tym roku najlepiej. Jestem jednak zdeterminowana, aby przywrócić go do formy w przyszłym roku. Już teraz planuję i upewniam się, że mam pod ręką odpowiednie produkty, aby poradzić sobie z wszelkimi szkodnikami, które pojawią się na mojej drodze. Przy odrobinie szczęścia, przyszły rok będzie dla mnie znacznie lepszym sezonem wegetacyjnym.

Podjąłem kroki, aby mój ogród znów stał się piękny. Usunąłem wszystkie rośliny zaatakowane przez szkodniki i pozbyłem się ich. Usunąłem też wszelkie śmieci i inne materiały, które mogły być siedliskiem szkodników. Spryskałem teren środkiem owadobójczym, a następnie obsadziłem ogród nowymi roślinami. Zainstalowałem też płot wokół ogrodu, aby utrzymać szkodniki na zewnątrz.

Udostępnij

O autorze