Porady

Lato w ogrodzie

Lato w ogrodzie

Lato w ogrodzie

Lato to doskonały czas, by cieszyć się swoim ogrodem. Ciepła pogoda i długie dni stwarzają doskonałą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy pielęgnujesz rośliny, czy po prostu podziwiasz krajobraz, nie ma lepszego miejsca niż własne podwórko. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby mieć pewność, że Twój ogród pozostanie zdrowy podczas letnich miesięcy. Po pierwsze, pamiętaj o regularnym podlewaniu. Gorące słońce może szybko wysuszyć glebę, dlatego ważne jest, aby utrzymać wilgoć. Po drugie, regularnie nawoź, aby mieć pewność, że rośliny otrzymują potrzebne im składniki odżywcze. I wreszcie, uważaj na szkodniki i choroby. Mogą one stanowić problem o każdej porze roku, ale szczególnie często pojawiają się latem. Przy odrobinie troski możesz cieszyć się pięknym ogrodem przez całe lato.

jakie krzewy przycinać latem

Gdy lato daje się we znaki, Twój krajobraz może zacząć wyglądać trochę nieświeżo. Jeśli zastanawiasz się nad przycięciem roślin, musisz uważnie wybierać krzewy, które chcesz przyciąć. Niektóre rodzaje krzewówW zasadzie wszystkie rodzaje krzewów mogą skorzystać z letniego przycinania, ale jest ono szczególnie ważne w przypadku odmian szybko rosnących. Przycinanie pomaga w rozkrzewianiu się krzewów i zapobiega nadmiernemu wydłużaniu się pędów. Wybierając krzewy do przycięcia, weź pod uwagę zarówno wielkość, jak i rodzaj rośliny. Krzewy kwitnące, takie jak hortensje i azalie, należy przycinać po przekwitnięciu, aby uniknąć usunięcia przyszłorocznych kwiatów. Ogólna zasada mówi, że najlepiej jest przycinać nie więcej niż jedną trzecią rośliny za jednym razem. Pamiętając o tych wskazówkach, będziesz mógł zapewnić swoim krzewom troskę, której potrzebują, by pozostały zdrowe i wyglądały jak najlepiej przez cały sezon.

jakie rośliny sadzimy latem?

Lato to doskonały czas na sadzenie różnych kwiatów, warzyw i ziół. Dla tych, którzy mają zielony kciuk, to szansa na dodanie koloru i życia do ogrodu. Do najpopularniejszych roślin letnich należą niecierpki, petunie, cynnie i begonie. A zioła, takie jak bazylia, kolendra czy mięta, są niezbędne, aby dodać smaku letnim potrawom. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać do swojej kuchni odrobinę koloru czy świeżych ziół, na pewno znajdziesz roślinę, która spełni Twoje oczekiwania. Ruszaj więc w teren i ciesz się sezonem ogrodniczym!

Udostępnij

O autorze