Trawy

Jak wybrać trawy ozdobne do ogrodu

Jak wybrać trawy ozdobne do ogrodu

Trawy ozdobne są pięknym, uniwersalnym dodatkiem do każdego ogrodu. Są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, faktur i kolorów i można je wykorzystać do stworzenia wielu różnych stylizacji. Wybór odpowiednich traw do ogrodu może wydawać się trudnym zadaniem, ale przy odrobinie wiedzy może być całkiem łatwy. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając trawy ozdobne do ogrodu.


Rozmiar ma znaczenie


Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy wyborze trawy ozdobnej do ogrodu jest rozmiar. Trawy ozdobne mogą mieć od mniej niż stopy wysokości do ponad sześciu stóp wysokości. Jeśli masz mały ogród, wybierz mniejsze trawy, aby nie przytłaczały przestrzeni. I odwrotnie, jeśli masz duży ogród, możesz wybrać wyższe trawy, aby nadać mu wyrazu. Wszystko polega na znalezieniu właściwej równowagi dla danej przestrzeni.

Tekstura i kolory


Trawy ozdobne występują również w szerokiej gamie faktur i kolorów. Od traw o delikatnej fakturze po te grubsze – z pewnością znajdziesz trawę, która będzie pasować do Twojej estetyki. Jeśli chodzi o kolor, trawy ozdobne mogą być zielone, niebieskie, purpurowe, a nawet zróżnicowane. Ponownie, wszystko zależy od znalezienia odpowiedniej kombinacji dla Twojego ogrodu.

Wymagania dotyczące słońca i cienia


Przed wyborem trawy ozdobnej do ogrodu należy również pomyśleć o wymaganiach dotyczących nasłonecznienia i zaciemnienia. Niektóre trawy wymagają pełnego słońca, podczas gdy inne lepiej radzą sobie w półcieniu. Przeczytaj etykiety na roślinach lub porozmawiaj z ekspertem ogrodniczym, aby wybrać trawę, która dobrze poradzi sobie w warunkach, w których mieszkasz.


Przy tak wielu różnych rodzajach dostępnych traw ozdobnych, może być trudno zdecydować, które z nich są odpowiednie dla Twojego ogrodu. Ale biorąc pod uwagę czynniki takie jak rozmiar, tekstura, kolor oraz wymagania dotyczące słońca i cienia, można zawęzić wybór i znaleźć idealne rośliny dla swojej przestrzeni. Przy odrobinie planowania, wybór traw ozdobnych do ogrodu może być łatwy i przyjemny!

Udostępnij

O autorze