Porady

Jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

Gdy liście zaczynają zmieniać kolor, a powietrze robi się rześkie, jesień to idealny czas, aby cieszyć się swoim ogrodem. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać ogród tej jesieni.

Posadź jesienne cebulki


Jedną z najlepszych rzeczy jesienią są zmieniające się liście, a Ty możesz przedłużyć ten splendor sadząc kilka jesiennych cebulek. Kwiaty takie jak żonkile, tulipany i krokusy rozjaśnią Twój ogród i dodadzą trochę tak potrzebnego koloru podczas chłodniejszych miesięcy. Cebulki są łatwe w sadzeniu i pielęgnacji, więc stanowią świetną opcję dla początkujących ogrodników. Ponadto, wracają one rok po roku, więc można się nimi cieszyć przez wiele lat.

Dodaj trochę jesiennych liści


Oprócz kwiatów, dodanie jesiennych liści to świetny sposób na upiększenie ogrodu na jesień. Istnieje wiele różnych rodzajów roślin, które oferują piękne jesienne liście, od klonów i dębów po dogi i sumaki. Dodanie niektórych z tych roślin sprawi, że Twój ogród natychmiast przejdzie metamorfozę i zapewni Ci wspaniałe widoki, gdy liście zmienią kolor.

Zbieraj nasiona


Gdy lato dobiega końca, wiele roślin jednorocznych zaczyna obumierać. Zanim jednak pożegnasz się z nimi na zawsze, poświęć chwilę na zebranie ich nasion. W ten sposób będziesz mógł je przesadzić w przyszłym roku i cieszyć się nimi na nowo. To także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w przyszłorocznym budżecie ogrodniczym. Do roślin jednorocznych, z których łatwo zebrać nasiona, należą nagietki, petunie, niecierpki i kosmosy.


Jesień to piękna pora roku i nie ma lepszego miejsca, aby się nią cieszyć niż własne podwórko. Przy odrobinie planowania i wysiłku możesz zamienić swój ogród w jesienną przystań, którą będziesz mógł się cieszyć przez wiele lat. Na co więc czekasz? Wyjdź na zewnątrz i zacznij cieszyć się jesienią w ogrodzie!

Udostępnij

O autorze