Drzewa

Najpopularniejsze jesienne drzewa do posadzenia w ogrodzie

Najpopularniejsze jesienne drzewa do posadzenia w ogrodzie

Gdy pogoda zaczyna się ochładzać, a liście zaczynają zmieniać kolor, teraz jest idealny czas na sadzenie drzew w ogrodzie. Ale przy tak wielu dostępnych odmianach drzew, które z nich należy wybrać? Oto cztery najpopularniejsze drzewa do posadzenia tej jesieni.

Klon japoński


Klon japoński to piękne drzewo, które doskonale nadaje się do małych przestrzeni. Jest to również jedno z najpopularniejszych drzew do bonsai. Liście klonu japońskiego są delikatne i występują w różnych kolorach, w tym czerwonym, pomarańczowym i zielonym. Są również bardzo łatwe w pielęgnacji i wymagają niewielkiego przycinania.

Drzewo magnolii


Magnolia to eleganckie drzewo, które wytwarza duże, białe kwiaty. Jest to popularny wybór dla ogrodników, którzy chcą dodać odrobinę klasy do swoich ogrodów. Drzewo magnoliowe jest stosunkowo łatwe w pielęgnacji i toleruje różne rodzaje gleby. Wymaga jednak regularnego podlewania w miesiącach letnich.

Drzewo doga


Pięciornik to małe drzewo liściaste, które pochodzi z Ameryki Północnej. Jest popularne ze względu na swoje efektowne kwiaty, które kwitną w różnych kolorach, w tym białym, różowym i czerwonym. Drzewo to jest również bardzo łatwe w pielęgnacji i toleruje szeroki zakres rodzajów gleby. Wymaga jednak regularnego podlewania w miesiącach letnich

Brzoza


Brzoza to średniej wielkości drzewo liściaste, które pochodzi z Ameryki Północnej. Jest popularna ze względu na piękną białą korę i tolerancję na niskie temperatury. Brzoza jest również bardzo łatwa w pielęgnacji i toleruje szeroki zakres rodzajów gleby. Wymaga jednak regularnego podlewania w miesiącach letnich


To tylko cztery z najbardziej popularnych drzew, które są dostępne do sadzenia tej jesieni. Przy tak dużej liczbie dostępnych odmian drzew wybór tych, które posadzić w ogrodzie, może być trudny. Ale dzięki starannemu planowaniu i badaniom można znaleźć idealne drzewa dla swojej przestrzeni i potrzeb.

Udostępnij

O autorze