Uncategorized

Od Stycznia do Maja co zrobić w swoim ogrodzie?

Od Stycznia do Maja co zrobić w swoim ogrodzie?

Gdy pogoda się ociepla i zaczynamy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, teraz jest idealny czas, aby zacząć myśleć o upiększaniu naszych ogrodów! W tym wpisie przyjrzymy się temu, co możemy zrobić w naszych ogrodach miesiąc po miesiącu, aby wyglądały jak najlepiej.

Styczeń


Styczeń to świetny czas na rozpoczęcie planowania ogrodu na nadchodzący rok. Możesz wykorzystać ten czas na zbadanie, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w Twojej przestrzeni i zrobienie listy narzędzi lub sprzętu, który możesz potrzebować kupić. Jeśli jesteś naprawdę zmotywowany, możesz nawet rozpocząć nasiona w domu, aby były gotowe do sadzenia, gdy tylko pogoda się ociepli!

Luty


Luty to doskonały czas, aby zacząć przygotowywać ogród do wiosny. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym panują mroźne zimy, musisz zacząć przygotowywać glebę, aby była gotowa do sadzenia. Możesz również wykorzystać ten czas na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, które mogły się nagromadzić podczas zimowych miesięcy.

Marzec


Marzec to czas, kiedy w ogrodzie naprawdę zaczyna się dziać! Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, możesz zacząć sadzić kwiaty i warzywa. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, możesz kontynuować przygotowywanie gleby i zacząć sadzić twardsze rośliny, takie jak drzewa i krzewy. Marzec to także dobry czas na rozpoczęcie nawożenia roślin, aby miały wszystko, czego potrzebują, by rosnąć silne i zdrowe.

Kwiecień


Kwiecień to miesiąc wzrostu i zmian w ogrodzie. Kwiaty zaczynają kwitnąć, warzywa zaczynają rosnąć, a liście na drzewach i krzewach zaczynają się zielenić. Jest to również dobry czas na rozpoczęcie ściółkowania roślin, dzięki czemu zachowają one wilgoć i pozostaną zdrowe podczas nadchodzących cieplejszych miesięcy.

Maj


Maj to pracowity miesiąc w ogrodzie! To zazwyczaj czas, gdy większość kwiatów jest w pełnym rozkwicie, dlatego ważne jest, aby usuwać przekwitłe kwiaty (usuwać je z rośliny), aby nowe mogły dalej rosnąć. Warzywa również będą szybko rosły w tym czasie, więc upewnij się, że dostarczasz im wystarczającą ilość wody i nawozu. Możesz również rozważyć zebranie niektórych warzyw (takich jak sałata czy rzodkiewka), aby móc cieszyć się nimi świeżo po wyjęciu z ogrodu!

Jak widać, jest wiele rzeczy, które możemy zrobić w naszych ogrodach miesiąc po miesiącu, aby utrzymać ich najlepszy wygląd. Stosując się do tych prostych wskazówek, będziesz na dobrej drodze do posiadania pięknego ogrodu, którym będziesz mógł się cieszyć przez cały rok!

Udostępnij

O autorze