Porady

Zima w ogrodzie

Zima w ogrodzie

Zima to świetny czas na refleksję nad swoim ogrodem. To czas na podsumowanie tego, co się udało, a co nie. Jest to również dobry czas na rozpoczęcie planowania na przyszły rok. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, zastanawiając się nad swoim ogrodem tej zimy.


Co się udało?


Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest to, co sprawdziło się w ogrodzie w ubiegłym roku. Jakie rośliny kwitły? Co sprawiło Ci przyjemność w uprawie? Które z nich dobrze się rozwijały? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci zaplanować ogród na przyszły rok. Warto również zanotować, które rośliny nie poradziły sobie najlepiej. W ten sposób można uniknąć ich w przyszłości lub dowiedzieć się, co poszło nie tak, aby spróbować ponownie.

Co się nie udało?


Refleksja nad tym, co nie udało się w ogrodzie, może być równie pomocna jak refleksja nad tym, co się udało. Może próbowałeś wyhodować pewną roślinę, która po prostu nie radziła sobie w twojej okolicy. A może miałeś problemy ze szkodnikami lub chorobami. Niezależnie od przyczyny, warto wiedzieć, co się nie udało, aby uniknąć tych problemów w przyszłości. Dokonując bilansu tego, co się udało, a co nie, można stworzyć plan na przyszły rok, który pomoże w osiągnięciu sukcesu w ogrodzie.

Zima to świetny czas, aby zastanowić się nad swoim ogrodem i rozpocząć planowanie na przyszły rok. Dokonując bilansu tego, co się udało, a co nie, można stworzyć plan, który pomoże zapewnić udany ogród w przyszłym roku. Tak więc, weź kubek gorącego kakao, załóż swój przytulny sweter i przygotuj się do refleksji nad swoim wspaniałym ogrodem tej zimy!

Udostępnij

O autorze