Kwiaty

Begonia zwisająca

Begonia zwisająca

Chociaż półki na rośliny mogą być świetnym sposobem na wyświetlanie roślin domowych, ważne jest, aby wziąć pod uwagę potrzeby roślin, a nie tylko ich wygląd. Jeśli masz wiszące rośliny domowe, ale nie chcesz się zabić zapętlając węże lub marnując miejsce z źle umieszczonym stojakiem, rozważ dodanie wiszącej półki zamiast. Wiszące rośliny domowe są idealne dla osób z ograniczoną przestrzenią do uprawy w pomieszczeniach lub tych, którzy wolą uprawiać rośliny z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Ułatwiają one także pielęgnację roślin bez konieczności ciągłego przesadzania ich. Oto, jak można uzyskać ustawienie z własnym wiszące szklarni roślin domowych.

Jak powiesić begonię wiszącą

Proces wieszania begonii jest taki sam dla każdego rodzaju wiszącej rośliny. Jednak rozmiar doniczki, a nawet sama donica, wpłynie na wielkość szklarni, którą stworzysz. Niektóre z najbardziej popularnych wiszących roślin domowych to begonie, Dracaena, lilie pokojowe i kaktusy wewnętrzne.

Aby powiesić begonię, należy najpierw usunąć korzenie z doniczki, jeśli są one nadal dołączone. Następnie należy zrobić w dnie doniczki otwór na tyle duży, aby bryła korzeniowa rośliny mogła przez niego wpaść. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, możesz dodać gumkę do krawędzi doniczki, aby korzenie nie wypadły. Następnie należy stworzyć pętlę do zawieszania, odcinając kawałek liny o długości około 5-6 cali od donicy. Aby powiesić doniczkę, należy utworzyć pętlę na górze liny z jednym końcem liny zwisającym w dół wewnątrz doniczki i drugim końcem liny owiniętym wokół mocnego przedmiotu.

Przygotuj roślinę do zawieszenia w doniczce

Teraz, gdy masz już ustawioną wiszącą roślinę, musisz przygotować ją do powieszenia. Wybierz doniczkę z wargą, która ma co najmniej jeden cal szerokości. Zapobiegnie to dotykaniu przez liście dna doniczki, co może prowadzić do poparzeń. Wybierz doniczkę, która będzie pasowała do korzeni i liści rośliny. W razie potrzeby przytnij korzenie rośliny i dodaj ziemi na dno doniczki, aby upewnić się, że roślina będzie miała wystarczająco dużo miejsca do wzrostu.

Należy również oczyścić doniczkę i każdą powierzchnię, na której zostanie ona umieszczona. Donica powinna być wolna od wszelkich szkodników, a także chorób i szkodliwych substancji chemicznych, które mogą się na niej czaić. Możesz umyć donicę łagodnym detergentem i spłukać ją czystą wodą, aby usunąć wszelkie ślady kurzu i brudu. Dokładnie wysusz donicę i jej powierzchnię.

Jak powiesić doniczkę z kwiatami pod sufitem

Aby powiesić doniczkę pod sufitem, musisz najpierw zrobić podstawę dla swojej wiszącej doniczki. Podstawa ta pomoże zabezpieczyć ciężar doniczki, zapobiegając jej upadkowi. Będziesz potrzebował kawałka drewna, dużej podkładki, kilku śrub i wiertarki.

Zacznij od wywiercenia otworu w podwyższonym obszarze swojego sufitu. To będzie miejsce, w którym przykręcisz donicę. Następnie musisz stworzyć swoją podstawę. Do tego celu będziesz potrzebował kawałka drewna o tej samej szerokości co donica, dużej podkładki, śruby i wiertarki.

Wywierć otwór w kawałku drewna i przykręć do niego donicę. Jeśli chcesz zmienić wysokość zawieszonej na suficie donicy, możesz to zrobić w tym momencie. Umieść kawałek drewna i otwór w miejscu, w którym chcesz, aby doniczka wisiała.

Aplikacje

Podczas gdy wiszące rośliny są bardziej powszechne w szklarniach, możesz również użyć tej metody do uprawy roślin poza zasięgiem wzroku. Wiszące kosze są świetnym sposobem na trzymanie roślin doniczkowych poza zasięgiem wzroku, a także mogą być używane do uprawy ziół poza zasięgiem wzroku.

Innym użytecznym zastosowaniem wiszących doniczek jest stworzenie wiszącego terrarium. Można je wykorzystać do uprawy sukulentów i kaktusów. A kiedy skończysz, możesz użyć tych pojemników do przechowywania roślin, zamiast trzymać je w stosie na półce.

Ta metoda uprawy roślin pozwala również na ogrodnictwo zewnętrzne w miejscach, gdzie temperatury nie pozwalają na ogrodnictwo zewnętrzne. Upewnij się tylko, że szklarnia jest odpowiednio wentylowana, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci. Rozważając wiszącą doniczkę, pomyśl o swoim stylu życia. Jeśli masz małe mieszkanie, możesz rozważyć wiszącą doniczkę, która jest wystarczająco mała, aby zmieścić się na półce lub biurku. Wiszące donice mogą być również wykorzystywane do uprawy roślin, które nie mają dużego systemu korzeniowego, takich jak fiołki afrykańskie i stokrotki afrykańskie

Udostępnij

O autorze