Choinki

Tuja Emerald

Tuja Emerald

Jeśli jesteś w nastroju do przeglądania liści, Tuja Emerald jest idealnym miejscem. Dzięki żywym żółtym liściom, to małe wiecznie zielone drzewo wyróżnia się w każdym ogrodzie. Dowiedzmy się nieco więcej o tej wspaniałej roślinie.

Tuja Emerald to karłowata odmiana drzewa Tuja, które pochodzi z Azji Wschodniej. Dorasta do wysokości zaledwie 6-8 stóp, co czyni ją idealnym wyborem dla małych przestrzeni. To wytrzymałe drzewo jest odporne na różne klimaty i gleby, ale najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Po posadzeniu Tuja Emerald jest dość odporna na suszę.


Jeśli szukasz rośliny niewymagającej dużej konserwacji, która doda Twojemu domowi atrakcyjności, nie szukaj dalej niż Tuja Emerald. To wytrzymałe drzewko jest idealne dla początkujących ogrodników lub osób, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację. Ponadto jest odporne na jelenie i wytrzymuje temperaturę do -20 stopni Fahrenheita!

Chociaż jest stosunkowo łatwe w pielęgnacji, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, jeśli zdecydujesz się dodać Tuja Emerald do swojego ogrodu. Po pierwsze, drzewo to nie lubi mokrych stóp, więc upewnij się, że posadzisz je w dobrze przepuszczalnej glebie. Należy również pamiętać, aby dać mu wystarczająco dużo miejsca do wzrostu; jeśli posadzisz je zbyt blisko domu lub innych roślin, może stać się przepełnione i zacząć cierpieć z powodu niedożywienia.


Jeśli szukasz przyciągającej wzrok rośliny, która jest łatwa w pielęgnacji, Tuja Emerald to świetny wybór. Dzięki żywym żółtym liściom i tolerancji na szeroki zakres klimatów i gleb, to małe wiecznie zielone drzewko jest idealne dla początkujących ogrodników lub każdego, kto nie ma zbyt wiele czasu, aby poświęcić go na pielęgnację. Na co więc czekasz? Wyjdź na zewnątrz i dodaj trochę koloru do swojego ogrodu!

Udostępnij

O autorze