Kwiaty

Heliotrop

Heliotrop

Heliotropy to mała rodzina roślin kwitnących, które są również nazywane fałszywymi słonecznikami. Mają one wiele wspólnych nazw, w tym heliotrop, fałszywy słonecznik, fałszywy niezapominajka, fałszywe stokrotki i szyderczy rumianek. Rośliny te należą do tej samej rodziny roślin co prawdziwe słoneczniki i obie produkują główki nasion, które wyglądają podobnie do tych z prawdziwego słonecznika. Ponieważ są one bardzo podobne, łatwo jest pomylić heliotrop z prawdziwym słonecznikiem. Jeśli chcesz uprawiać heliotropy w swoim ogrodzie domowym, musisz zachować je od samosiewu i od hybrydyzacji z innymi odmianami.

Co to jest heliotrop?

Heliotropy to rośliny kwitnące, które wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych słoneczników. Wytwarzają one szereg małych kwiatów w jednopłatkowej główce, która wygląda bardzo podobnie do główki prawdziwego słonecznika. Płatki są koloru żółtego i mają rześki, orzeźwiający zapach. Jednak kwiaty heliotropu nie wytwarzają dużej ilości nektaru, tak jak prawdziwe słoneczniki. To może sprawić, że są one słabym wyborem dla przyciągnięcia zapylaczy takich jak pszczoły, dlatego też są one najczęściej uprawiane jako rośliny ozdobne. Są one również czasami określane jako fałszywe słoneczniki. Heliotropy należą do tej samej rodziny roślin co prawdziwe słoneczniki i obie produkują główki nasion, które wyglądają podobnie do słoneczników. Niektórzy ogrodnicy nawet mylą te dwa gatunki, ale nasiona heliotropów nie są żywotne i nie wytwarzają nowych roślin. To sprawia, że są one złym wyborem do uprawy we własnym ogrodzie domowym.

Wymagania dotyczące pielęgnacji i uprawy heliotropu

Heliotropy są łatwe w uprawie w większości ogrodów wewnętrznych, ale dobrze rosną także na zewnątrz w miejscach o częściowej lub pełnej ekspozycji na słońce. Rośliny te można uprawiać przez cały rok w miejscach o niskich lub wysokich temperaturach. Podczas sadzenia nasion heliotropów w pomieszczeniach zamkniętych należy upewnić się, że są one sadzone w odpowiedniej temperaturze. Idealna temperatura sadzenia dla heliotropu wynosi od 60 do 80 stopni Fahrenheita. Nasiona heliotropu wymagają bardzo specyficznego środowiska uprawy, aby dobrze się rozwijać. Potrzebują podłoża, które zapewnia dobry drenaż, wystarczającą ilość wody, aby były stale wilgotne i dobrą cyrkulację powietrza. Możesz uprawiać te rośliny na różnych rodzajach podłoża, ale najlepiej wybrać takie, które dobrze odprowadza wodę i pozwala na dobry przepływ powietrza.

Porady dotyczące sadzenia heliotropów

Istnieje wiele różnych rodzajów heliotropów, ale wszystkie są bardzo podobne w naturze, więc łatwo jest je uprawiać w domowym ogrodzie. Rośliny te najlepiej sprawdzają się w wiszących koszach lub w doniczkach o głębokości od 6 do 8 cali. Możesz również uprawiać te rośliny w dużych pojemnikach, takich jak wanny lub beczki. Sadząc nasiona heliotropów w pomieszczeniach, pamiętaj, że ich warunki wzrostu są bardzo specyficzne, więc nie chcesz po prostu sadzić ich tam, gdzie chcesz, aby rosły. Powinieneś posadzić je w odpowiedniej temperaturze dla konkretnej odmiany heliotropu, którą uprawiasz.

Aplikacje

Rośliny te stanowią świetny dodatek do domu ozdobionego kwiatami, szczególnie w miejscach, które otrzymują dużo światła słonecznego. Mogą być również uprawiane na zewnątrz w obszarach o pełnej ekspozycji na słońce, chociaż będą potrzebować więcej stałej wody, gdy posadzone w mniej korzystnych warunkach. Heliotropów są najlepsze, gdy posadzone w dużych doniczkach, które pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza.

Heliotropes są bardzo podobne do słoneczników i mogą być dość trudne do odróżnienia od prawdziwej rzeczy. Są one również najlepiej uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz w obszarach z częściową do pełnej ekspozycji na słońce. Najlepiej nadają się do wiszących koszy lub doniczek o głębokości od 6 do 8 cali. Są one również świetne wewnątrz kwitnących dodatków do ogrodów kwiatowych lub pojemników na zewnątrz. Rośliny te produkują małe, żółte kwiaty, które mają rześki, orzeźwiający zapach. Są one najlepiej uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz w obszarach z częściowym do pełnego słońca ekspozycji.

Udostępnij

O autorze