Kwiaty

Hiacynt roślina towarzysząca

Hiacynt roślina towarzysząca

Hiacynty są wspaniałą rośliną towarzyszącą dla każdego ogrodu. Są łatwe w uprawie, a ich małe niebieskie, fioletowe lub różowe kwiaty wydzielają wspaniały zapach, który przyciąga pszczoły i inne zapylacze. Ponadto występują w odmianach, które rosną jako byliny, rośliny jednoroczne i podkrzewy, więc można znaleźć odpowiednią dla siebie. Te pachnące cebulki są również doskonałym wyborem do ogrodów, ponieważ mogą pomóc w ograniczeniu chorób innych roślin i warzyw, co jest kolejnym powodem, dla którego hiacynty są tak wspaniałymi roślinami towarzyszącymi! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sadzić obok hiacyntów, aby Twój ogród kwitł przez cały sezon.

Jak sadzić obok hiacyntów

Zanim przejdziemy do różnych roślin, które dobrze rosną z hiacyntami, sprawdźmy, jak sadzić hiacynty w ogrodzie. Hiacynty preferują pełne słońce i wilgotną, ale dobrze zdrenowaną glebę. Zacznij sadzić cebulki hiacyntów wiosną, gdy minie ostatni mróz i gdy gleba jest ciepła. Cebulki należy sadzić na głębokości 15 cm, w odległości 20-25 cm od siebie. W przypadku uprawy w doniczkach hiacynty można sadzić o każdej porze roku.

Uprawiaj hiacynty wiosną i latem

Hiacynty są cebulkami kwitnącymi wiosną i najlepiej rosną w miesiącach wiosennych i letnich, gdy temperatura wynosi od 4 do 18 stopni. Są one doskonałym wyborem do sadzenia wokół innych roślin, ponieważ tolerują zarówno pełne słońce, jak i częściowy cień, a także wilgotną lub suchą glebę. Gdy temperatury zaczynają spadać pod koniec września lub w październiku, hiacynty można pozostawić w ziemi, aby powróciły następnej wiosny. Jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, możesz je wykopać i przechować na zimę.

Udostępnij

O autorze