KrzewyKwiaty

Jak sadzić rośliny

Jak sadzić rośliny

Określ, czy miejsce sadzenia będzie w pełnym słońcu, cieniu, tylko porannym słońcu, czy tylko popołudniowym słońcu. Aspekt światła decyduje o tym, które rośliny są najbardziej odpowiednie. Zapewnienie roślinie preferowanych wymagań dotyczących światła wyeliminuje 50% wszystkich potencjalnych problemów z owadami i chorobami.
Jeśli ma być posadzonych kilka mniejszych roślin, cały obszar sadzenia należy najpierw pokryć odpowiednim dodatkiem do gleby żyznej(określić pokrycie/powierzchnię za pomocą tylnej części worka). Pozwala to na pełne wymieszanie rodzimej gleby i dodatku podczas kopania dołów. W przypadku większych roślin najłatwiej jest dodać dodatek do powierzchni gleby (zasadniczo ilość dodatku jest równa wielkości sadzarki razy 2). Ponownie, rodzima gleba i dodatek są dobrze wymieszane podczas kopania dziury. W przypadku użycia granulek zatrzymujących wodę należy przygotować je zgodnie z instrukcją, aby były gotowe do użycia w razie potrzeby.
Wykop dziury tak głębokie jak pojemnik i dwa razy szersze. W przypadku cięższych, gliniastych gleb należy szorować boki otworu, tworząc małe nacięcia. Nie zostawiaj dziur o gładkich, nieprzepuszczalnych bokach. Otwory o pojemności 1 galona i większe powinny być wypełnione wodą przed sadzeniem, aby upewnić się, że woda jest w strefie korzeni. Ta praktyka pokaże Ci również, jak szybko Twoja gleba przesiąka i da wyobrażenie o tym, jak często będziesz musiał podlewać w przyszłości. Szybko odwadniające się gleby piaszczyste/gliniaste wymagają większego nawadniania, a gleby gliniaste wymagają mniej podlewania.
Na dnie dołka drenażowego umieść mały kopczyk wymieszanej gleby i dodaj przedsiewny nawóz zgodnie z instrukcją. Te nawozy przedsiewne zawierają pożyteczne mikoryzy i kwasy huminowe, które tworzą „sieć składników odżywczych” wokół korzeni rośliny.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.